REKLAMA

W jaki sposób zadbać o szyszynkę, jak oczyścić i aktywować?

O szyszynkę warto z pewnością szczególnie zadbać gdyż ten najważniejszy gruczoł odpowiada za wiele funkcji fizycznych, psychicznych i percepcję . O tym jak ważna jest szyszynka i jakie dokładnie pełni funkcję pisaliśmy TUTAJ.
Zanieczyszczania środowiska i współczesny tryb życia powodują, że jej funkcje zostają upośledzone a sama szyszynka ulega stopniowemu zwapnianiu. Znacznie osłabia to sen i produkcję melatoniny, zdolności poznawcze, czas reakcji, percepcję, wydajność i intuicję. Powinniśmy zatem o nią zadbać i „strzec jak oka w głowie” – być może właśnie w tym starym powiedzeniu chodzi nie o nasze oczy fizyczne bo jest ich para, ale właśnie o szyszynkę zwaną „trzecim okiem”.

Jak oczyścić szyszynkę

Detoks szyszynki to proces dwutorowy. Po pierwsze należy wyeliminować wszystkie szkodliwe substancje by upewnić się że nie następuje dalsze jej zwapnienie, jednocześnie oczyszczać i odwapniać.

Najbardziej niszczy szyszynkę fluor, to ona kumuluje go najwięcej, Jeżeli chcemy mieć zdrową szyszynkę z całą pewnością musimy całkowicie wyeliminować wszystko co zawiera fluorki, przede wszystkim pasty do zębów. I to nie  tylko z powodu szyszynki, gdyż ten pierwiastek wyrządza organizmowi wiele innych szkód m.in niszczy tarczycę i mózg.

Należy również możliwie ograniczyć ekspozycję na inne szkodliwe substancje:

 • związki rtęci zawarte w niektórych szczepionkach, energooszczędne żarówki
 • toksyny zawarte w kosmetykach – jest ich dużo więcej niż w żywności a ponieważ omijają układ pokarmowy organizm nie ma jak je zneutralizować i wydalić
 • żywność zawierająca pestycydy, konserwanty, aspartam, metale ciężkie
 • alkohol
 • smog elektromagnetyczny – przynajmniej sypialnia powinna być wolna od TV, komputerów, telefonów komórkowych
 • agresywne środki czyszczące, odświeżacze powietrza

jak oczyścić szyszynkę

Co oczyszcza szyszynkę i wzmacnia ?

Dieta oparta o żywność naturalną, obfita w warzywa zawierające chlorofil, antyoksydanty , dużo witaminy C, czysta woda źródlana i ekspozycja na słońce to podstawa. Do naturalnych substancji i ziół, które przyspieszą proces oczyszczania należą:

 • Zwykła soda oczyszczona – łyżeczka na szklankę z dodatkiem soku z cytryny
 • Herbatka z grzybka kombucha
 • Ananas – plaster ananasa, plasterek ogórka kilka listków mięty zmiksować ze szklanka wody, popijać przez cały dzień
 • Kakao naturalne, ciemna czekolada o zawartości powyżej 80% kakao zawiera rekordową ilość przeciwutleniaczy i pobudza szyszynkę
 • Zioła: rukiew wodna, kolendra, rozmaryn, zielony jęczmień, oregano również morskie wodorosty, ale nie polecamy z powodu dużych skażeń mórz i oceanów.
 • Jod – ogranicza wchłanianie fluoru, działa chelatująco w stosunku do niektórych toksyn, zwiększa wydalanie z organizmu bromków, fluoru i niektórych metali ciężkich, w tym rtęci i ołowiu.  Można go uzupełnić przez skórę jodyną lub płynem Lugola – 1 kroplę wsmarować w skórę np. na ramieniu.

szyszynkę Tratak medytacja płomienia świecy

Bardzo ważne jest korzystanie ze słońca. Promienie słoneczne aktywują szyszynkę, dobrze jest patrzeć prosto w słońce o wschodzie lub zachodzie, można to robić przez zakrycie dłońmi oczu. Podobnie też działa płomień świecy.  Wspaniale działa stara, sprawdzona medytację płomienia świecy – Trataka.

Medytacja płomienia świecy

Medytacja trataka polega na ciągłym wpatrywaniu się w płomień świecy bez mrugania aż oczy zaczną łzawić. Fale energii świetlnej emitowanej przez płomień poprzez oczy trafiają do tylnych płatów mózgu i szyszki poprawiając jej funkcjonowanie.
Medytacja trataka korzystnie wpływa na wzrok, usuwa zmęczenie oczu. Regularnie wykonywana poprawia koncentrację, pamięć, intuicję, wyobraźnię uspokaja i wycisza umysł. Najlepszy czas na praktykowanie to wcześnie rano między 4 a 6 lub wieczorem przed snem. Należy po prostu skupić się na oddechu i wpatrywać w płomień świecy.

Przeczytaj także...

REKLAMA
loading...

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

REKLAMA
%d bloggers like this: