REKLAMA

Mikstury na obniżenie gorączki, usunięcie toksyn i stanów zapalnych

Gorączka wskazuje, że organizm zwalcza bądź toksyny produkowane przez bakterie, wirusy, grzyby bądź  stan zapalny, ciało przechodzi proces uzdrawiania i samo się oczyszcza. Podwyższona temperatura jest niewątpliwie skuteczną reakcją organizmu, a obniżanie gorączki środkami farmakologicznymi niszczy układ immunologiczny.

Krótkotrwały stan zapalny i nieprzekraczająca 40°C gorączka są  wręcz niezbędne – bez stanu zapalnego wirusy zabiłyby nas bez najmniejszego oporu. Jednak istnieją naturalne sposoby, by przyspieszyć proces oczyszczania organizmu z produktów metabolizmu patogenów oraz reakcję organizmu wspierającą regenerację tkanek. W ten sposób ciało nie będzie zbyt osłabiony długotrwałą reakcją zapalną.

Medycyna ajurwedyjska w takich przypadkach proponuje kilka skutecznych, naturalnych, sprawdzony przez stulecia metod, które w naturalnych sposób oczyszczą organizm podczas infekcji i stanów zapalnych, spowodują w naturalny sposób obniżenie temperatury. Poniższe receptury można stosować i na obniżenie gorączki i w stanach zapalnych przebiegających bez gorączki.

Mikstury na obniżenie gorączki, usunięcie toksyn i stanów zapalnych

Mikstury na obniżenie gorączki, usunięcie toksyn i stanów zapalnych

 

Sok z kolendry
Najprostszym środkiem usuwającym toksyny i obniżającym gorączkę jest sok z kolendry. Garść kolendry należy starannie zmiksować w blenderze z 1/3 szklanką wody. Papkę odsączyć. Odsączony sok pić 3 x dziennie po 2 łyżeczki w czasie gorączki.

Kolendra ma wyjątkowe właściwości detoksykujące i przeciwzapalne. Stosowana jest w nieżytach układu oddechowego, zaburzeniach trawienia, łagodzi bóle mięśni i stawów.

Herbatka ziołowa z palczatką cytrynową
Wymieszać w równych ilościach bazylię, koper włoski i palczatkę cytrynową. Łyżeczkę mieszanki zalać szklanką wrzącej wody. Zaparzać pod przykryciem 10 minut. Wypić gorące.
Jest to doskonały środek napotny, oczyszczający z toksyn i obniżający gorączkę.

Herbatka z kolendry, cynamonu i imbiru
Wymieszać 2 części kolendry, 2 części cynamonu, 1 część imbiru
Zostawić do namoczenia łyżeczkę z ziołami w szklance gorącej wody na 10 minut przed wypiciem. Pić co kilka godzin aż do ustąpienia gorączki.

Herbatka z kolendry, kminku i kopru włoskiego
Wymieszać w równych ilościach zioła. Parzyć łyżeczkę tej mieszanki w szklance wrzątku 10 minut. Pić co kilka godzin do ustąpienia gorączki.

a

Przeczytaj także...

REKLAMA
loading...

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

REKLAMA
%d bloggers like this: