REKLAMA

Mikstury na obniżenie gorączki, usunięcie toksyn i stanów zapalnych

Gorączka wskazuje, że organizm zwalcza bądź toksyny produkowane przez bakterie, wirusy, grzyby bądź  stan zapalny, ciało przechodzi proces uzdrawiania i samo się oczyszcza. Podwyższona temperatura jest niewątpliwie skuteczną reakcją organizmu, a obniżanie gorączki środkami farmakologicznymi niszczy układ immunologiczny.

Krótkotrwały stan zapalny i nieprzekraczająca 40°C gorączka są  wręcz niezbędne – bez stanu zapalnego wirusy zabiłyby nas bez najmniejszego oporu. Jednak istnieją naturalne sposoby, by przyspieszyć proces oczyszczania organizmu z produktów metabolizmu patogenów oraz reakcję organizmu wspierającą regenerację tkanek. W ten sposób ciało nie będzie zbyt osłabiony długotrwałą reakcją zapalną.

Medycyna ajurwedyjska w takich przypadkach proponuje kilka skutecznych, naturalnych, sprawdzony przez stulecia metod, które w naturalnych sposób oczyszczą organizm podczas infekcji i stanów zapalnych, spowodują w naturalny sposób obniżenie temperatury. Poniższe receptury można stosować i na obniżenie gorączki i w stanach zapalnych przebiegających bez gorączki.

Mikstury na obniżenie gorączki, usunięcie toksyn i stanów zapalnych

Mikstury na obniżenie gorączki, usunięcie toksyn i stanów zapalnych

 

Sok z kolendry
Najprostszym środkiem usuwającym toksyny i obniżającym gorączkę jest sok z kolendry. Garść kolendry należy starannie zmiksować w blenderze z 1/3 szklanką wody. Papkę odsączyć. Odsączony sok pić 3 x dziennie po 2 łyżeczki w czasie gorączki.

Kolendra ma wyjątkowe właściwości detoksykujące i przeciwzapalne. Stosowana jest w nieżytach układu oddechowego, zaburzeniach trawienia, łagodzi bóle mięśni i stawów.

Herbatka ziołowa z palczatką cytrynową
Wymieszać w równych ilościach bazylię, koper włoski i palczatkę cytrynową. Łyżeczkę mieszanki zalać szklanką wrzącej wody. Zaparzać pod przykryciem 10 minut. Wypić gorące.
Jest to doskonały środek napotny, oczyszczający z toksyn i obniżający gorączkę.

Herbatka z kolendry, cynamonu i imbiru
Wymieszać 2 części kolendry, 2 części cynamonu, 1 część imbiru
Zostawić do namoczenia łyżeczkę z ziołami w szklance gorącej wody na 10 minut przed wypiciem. Pić co kilka godzin aż do ustąpienia gorączki.

Herbatka z kolendry, kminku i kopru włoskiego
Wymieszać w równych ilościach zioła. Parzyć łyżeczkę tej mieszanki w szklance wrzątku 10 minut. Pić co kilka godzin do ustąpienia gorączki.

Przeczytaj także...

REKLAMA
loading...

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

REKLAMA
%d bloggers like this: