REKLAMA

Przewlekłe zapalenie wątroby – niezawodne recepty zielarskie

Przewlekłe zapalenie wątroby jest stanem zapalnym, który trwa co najmniej 6 miesięcy. Przyczyną może być przebyte wcześniej wirusowe zapalenie wątroby lub zaburzenia trawienne.
Istnieje ścisłe sprzężenie zwrotne między czynnością wątroby a sprawnością układów pokarmowego i krążenia. Jakiekolwiek zakłócenia pracy wątroby wcześniej czy później odbijają się na układzie trawiennym, jakości krwi i w efekcie układzie krążenia i sercu. Z drugiej strony wszelkie zaburzenia trawienne zwłaszcza przedłużające się i nasilające uszkadzają miąższ wątroby. Dlatego najbardziej fizjologiczna droga leczenia prowadzi przez przewód pokarmowy.

Przewlekłe zapalenie wątroby występuje w dwóch postaciach: nieaktywne, przetrwałe przewlekłe zapalenie wątroby i aktywne przewlekłe zapalenie wątroby. To pierwsze nie wymaga leczenia. Objawy stopniowo ustępują pod warunkiem zachowania diety. Aktywne przewlekłe zapalenie wątroby ma charakter ostry, nieustępujący. Choroba może trwać kilka lat i prowadzić do marskości.

Wspomagając organizm każdy proces chorobowy można odwrócić. W organizmie komórki nieustannie się wymieniają, zachodzą procesy naprawcze. A wątroba ma wręcz zdumiewające zdolności do regeneracji, jeśli ma szansę. Z pomocą przyjdą zioła, które silnie stymulują regenerację miąższu, dieta oszczędzająca i unikanie napięcia nerwowego. Hormony stresu powodują zmiany w komórkach produkowanych przez wątrobę, nie na darmo nasze babki używały sformułowania „coś leży na wątrobie”.

zapalenie wątroby domowe sposoby

Przewlekłe zapalenie wątroby, marskość wątroby – zioła i rośliny lecznicze

Regenerację wątroby wspomaga wiele ziół i niepryskane warzywa: gotowana marchew, pietruszka, botwinka, karczochy, kiszone buraki, czarna rzepa, sok z kapusty, seler, dynia, majeranek, koper, korzeń łopianu, rzepik, tatarak, mniszek, poziomki, arbuzy oraz …twaróg i serwatka Trzeba je jeść jak najczęściej. Dodatkowo zastosować jedną z kuracji. Zioła dodatkowo będą wsparciem dla całego układu pokarmowego i krwi.

Widłak goździsty
1 łyżeczkę widłaka zalać szklanką wrzątku, zaparzać 2-3 minuty. Pić 2-3 szklanki dziennie między posiłkami, w tym pierwszą na pół godziny przed śniadaniem. Dodatkowo robić okłady na wątrobę. 200 g suszonego ziela widłaka włożyć do płóciennego woreczka. Umocować na chorym miejscu, nosić kilka godzin.

Jeżeli wiecie, że ktoś z kręgu waszych znajomych cierpi na marskość wątroby, nawet wtedy gdy przypadek jest beznadziejny, dodajcie choremu otuchy i zwróćcie uwagę na nasz widłak, który zawiera rad i jest tak ważny w przyrodolecznictwie. Nawet ci, którzy cierpią na złośliwe nowotwory wątroby, dzięki widłakowi, mogą mieć nadzieję na poprawę stanu zdrowia. Pisała Maria Treben

Ostropest plamisty
30 g świeżo zmielonych nasion ostropestu zalać 1/2 litra wody. Gotować na małym ogniu aż objętość płynu zmniejszy się o dwukrotnie, przecedzić. Pić po 1 łyżce stołowej co godzinę. Pierwsza dawka o 8 rano, ostatnia o 8 wieczorem. Kurację przeprowadzać 21 dni, zrobić 2 tygodnie przerwy i powtórzyć. Zastosowanie: dowolne zapalenie wątroby, marskość wątroby.

Mikstura z nasion marchwi, pietruszki i selera
Zapalenie wątroby, marskość, odtrucie PRZEPIS

Czarna rzepa
2 łyżki świeżo wyciśniętego soku z czarnej rzepy wlać do szklanki lekko ciepłej, przegotowanej wody. Dodać 3 łyżki soku z cytryny. Pić 3 x dziennie 20 minut po posiłku. Kuracja 4 tygodniowa. Zastosowanie: przewlekłe zapalenie wątroby, stłuszczenie wątroby, niewydolność.

Dzika róża i berberys
Po 1/2 łyżki korzeni dzikiej róży i berberysu zalać 1/2 litra wody. Gotować w kąpieli wodnej 1/2 godziny. Dolać 1/2 litra wody odstawić na noc przecedzić. Pić po 1/2 szklanki 1 dziennie 20 minut przed posiłkiem. Kuracja trwa 40 dni. Zrobić 12 dniową przerwę, kontynuować do poprawy. Zastosowanie: dowolne przewlekłe zapalenie wątroby, marskość, niewydolność.

Mikstura regenerująca wątrobę P.Dimkowa
Zapalenie wątroby, marskość, stłuszczenie, niewydolność PRZEPIS

Receptura o. Grzegorza Soroki
Wymieszać po 100 g rumianku, dziurawca, krwawnika i korzenia mniszka i 50 g rdestu ptasiego, szanty, pokrzywy i perzu. Łyżkę mieszanki parzyć pod przykryciem 30 minut w szklance wrzątku. 2-3 razy pić ciepły napar w ciągu dnia. Zastosowanie: marskość wątroby, przewlekłe zapalenie wątroby. Zalecany osobom, które wcześniej nadużywały alkoholu.

Mieszanka na przewlekłe zapalenie wątroby S. Korżawskiej
Wymieszać w równych ilościach rumianek, dziurawiec, babkę lancetowatą, kocankę i korzeń arcydzięgla. Łyżkę mieszanki zaparzać w szklance wrzątku 15 minut. Pić 3 razy dziennie przed posiłkiem.

Mieszanka na marskość wątroby S. Korżawskiej
Wymieszać w równych proporcjach nasiona ostropestu, korzeń mniszka i kwiat kocanki. Łyżkę mieszanki zaparzać w szklance wrzątku 15 minut. Pić 2 szklanki dziennie, najlepiej łykami.

Okład na pępek
Łyżkę stołową dziegciu wymieszać z 3 łyżkami oleju z ostropestu. Namoczyć w mieszance chusteczkę i codziennie na noc nakładać na obszar pępka aż do poprawy.

Zielarskie metody rosyjskie
Ziele dziurawca, kwiaty wrotycza, ziele krwawnika, kwiaty rumianku, korzeń łopianu, owoce dzikiej róży, liście szałwii, korzeń omanu, ziele rdestu ptasiego, ziele uczepu. Łyżkę
mieszanki zalać szklanką wrzątku, parzyć 30 min. Pić po pół szklanki, 3 razy dziennie, na 20 minut przed jedzeniem.
Lub
Korzeń cykorii, ziele skrzypu, ziele krwawnika, ziele dziurawca. Łyżkę mieszanki zalać szklanką wrzątku, parzyć 20 minut. Stosować po 3/4 – l szklanki dziennie 20 minut przed jedzeniem.
Obydwa zastosowania: przewlekłe zapalenie wątroby i marskość

Przeczytaj także...

REKLAMA
loading...

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Aga Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

najnowszy najstarszy oceniany
Aga
Gość
Aga

Fajne bardzo porady

REKLAMA
%d bloggers like this: