25 nietypowych zastosowań octu jabłkowego

ocet jablkowy wlasciwosci zastosowanie

 

 

Nie uwierzysz, ale popularny ocet jabłkowy ma mnóstwo zastosowań

 

 

 

 

 
1.
Przyspiesza przemianę materii i wspomaga odchudzanie.
Wystarczy dodać 2 łyżki octu jabłkowego i pić przed posiłkiem.
2.
Wspomaga trawienie
1 łyżka wymieszana w szklance wody i wypita przed posiłkiem poprawia trawienie i na problemy z gazami.
3.
Pomaga w problemach ze stawami
Ocet jabłkowy rozpuszcza kwas moczowy. Wystarczy dodać 1 lub 2 szklanki do kąpieli i moczyć się przez ½ godziny. Przy czym należy pamiętać, aby po tym pić dużo wody.
4.
Łagodzi objawy zapalenia stawów
Wystarczy dodać szklankę do wanny z woda i wziąć kąpiel
5.
Pomaga na zgagę
Wystarczy 1 łyżkę dodać na szklankę wody i wypić.
6.
Łagodzi ból gardła
Wymieszać 2 łyżki octu w szklance wody i płukać gardło.
7.
Łagodzi podrażnienia po ukąszeniu owadów
Należy wymieszać w proporcji 1-1 z woda i aplikować za pomocą wacika na miejsca ugryzienia.
8.
Łagodzi poparzenia słoneczne
Wystarczy dodać octu do kąpieli.
9.
Pomaga usuwać brodawki
Namoczyć wacik w occie i przykleić plastrem do brodawki na noc. Należy używać do czasu aż brodawka odpadnie.
10.
Poprawia nastrój
Pity przed posiłkiem pomaga w produkcji serotoniny, a ta pomaga zachować dobry nastrój.
11.
Powoduje wzrost energii
Ocet jabłkowy zawiera enzymy, które zapobiegają zmęczeniu, wystarczy dodać łyżkę na szklankę wody i wypić.
12.
Działa na czkawkę
Już jedna łyżka octu powinna zadziałać.
13.
Usuwa nieprzyjemny oddech
Należy wypłukać jamę ustna woda z octem.
14.
Eliminuje nieprzyjemny zapach stóp
Ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne. Wymieszać w stosunku 1-1 z woda i używać w sprayu do spryskiwania stóp.
15.
Likwiduje łupież
Wymieszać z woda w stosunku 1:1 i za pomocą butelki ze spryskiwaczem rozprowadzić na skórze głowy i pozostawić na ok. 2h a następnie spłukać.
Stosować 2 razy w tygodniu.
16.
Wybiela zęby
Wymieszać 1 łyżkę octu w szklance wody i używać jak płynu do płukania.
17.
Nadaje włosom blask
Do ostatniego płukania włosów przygotować roztwór ½ litra wody i 2 łyżki octu jabłkowego a następnie spłukać. Zapach octu bardzo szybko znika, a włosy będą błyszczące i puszyste.
18.
Oczyszcza skórę
Wymieszać z woda różaną w stosunku 1-1 i używać jako toniku.
19.
Pomaga czyścić dom
Można go używać do czyszczenia powierzchni czy tez podłóg. Wystarczy dodać szklankę octu na 3,5 litra cieplej wody – roztwór ma właściwości czyszczące i antybakteryjne – nie trzeba używać inwazyjnej chemii.
20.
Czyści okna
Wymieszać z woda w stosunku 1-1, użyć butelki ze sprayem, następnie spryskać okna i wytrzeć ręcznikiem papierowym.
21.
Czyści zmywarkę
Wystarczy wlać szklankę octu na dno zmywarki i włączyć. Dezynfekuje, czyści i pozbywa się brzydkiego zapachu – bez chemii.
22.
Zastępuje płyn zmiękczający
Wystarczy dodać ½ szklanki w miejsce zwykłego płynu i gotowe.
23.
Może zastąpić płyn po goleniu
Ocet jabłkowy łagodzi skórę, należy używać tak samo jak zwykły płyn po goleniu. Zapach octu szybko znika.
24.
Działa jako naturalny dezodorant
Świetny naturalny dezodorant – zwyczajnie zaaplikować pod pachy i tyle.
25.
Przeczyszcza rury kanalizacyjne
Wymieszać ½ szklanki sody oczyszczonej, ½ szklanki soli następnie wsypać do np. zapchanego zlewu a następnie wlać ½ szklanki octu. Przykryć zatyczka , po 20 minutach wlać 3-4 litry gorącej wody.

A także

Pomaga przy anginie, astmie, infekcji nerek, swędzącej skórze, reumatyzmie, problemach z krążeniem krwi, wysokim ciśnieniem, grypie, łupieżu, kolkach, przeziębieniu, poparzeniach, wszelakich infekcjach układu moczowego, egzemie, wypryskach, osteoporozie, nerwobólach, kaszlu, odciskach, infekcjach jamy ustnej, problemach z wątrobą, opryszczce, zawrotach głowy, zapaleniach kości i stawów, problemach z trzustką, nudnościach, biegunkach, problemach menstruacyjnych, problemach nerwowych, zapaleniach płuc czy opłucnej. W tych wszystkich przypadkach zacznij od jednej łyżki octu na szklankę wody po każdym posiłku.

ocet jablkowy przepis jak zrobic

 

Przepis na ocet domowy:

Kilogram jabłek należy zetrzeć na tarce wraz ze skórką i gniazdami nasiennymi. Owoce zalewa się litrem wody i słodzi miodem lub cukrem (około 200 g). Następnie dodaje się 20 g drożdży i 40 g pokruszonego chleba razowego. Słoik zamyka się obwiązując płótnem i ustawia w ciepłym, ciemnym miejscu na około 30 dni. Co jakiś czas masę należy zamieszać drewniana łyżką. Gdy płyn jest gotowy rozlewa się go do butelek.

 

 

Przeczytaj także...

loading...
 • Tomasz Jankowski

  Wiem że wywołam burze, ale trudno. Wiedze opieram na wykładach lekarzy Rosyjskich i Ukraińskich. Picie jakiegokolwiek octu jest tragiczne w skutakch na dłuższą mete. Prosze nie zapominać ze kwas ten jest juz wchłaniany w przełyku. Niszczy on czerowne ciałka krwi oraz nerki. Jeżeli chodzi o stosowanie zewnętrzne to jak najbardziej tak. Każdy postąpi jak uwaza.

  • sekretyzdrowia

   ocet spirytusowy tak, ale nie naturalny ocet jabłkowy

   • Tomasz Jankowski

    Ocet jabłkowy jest silnym kwasem prosze zmierzyć pH. I takie coś sie pijemy niszcząc przełyk. Kazdy ma wybór. Wolę wybrać wiedze ludzi którzy sie na tym znają oraz popartą badaniami, niż informacje znalezione w internecie. Tak jak pisałem każdy ma wybór.

    • sekretyzdrowia

     Nikt nie pije czystego octu jabłkowego, rozcieńczony 1-2 łyżeczki na szklankę wody :)

     • Tabal

      To w końcu łyżkę czy łyżeczkę?

 • sekretyzdrowia

  Pani Joanno Nowak odnośnie słynnego cytatu to w większości prawda.
  Zarówno sama Pani jaki i Pani pracodawca – Gazeta Wyborcza byliście mistrzem w stosowaniu goebbelsowskiej propagandy.
  W ostatnim czasie jednak co widać po olbrzymim spadku sprzedaży, coraz mniej Polaków wierzy waszym kłamstwom powtarzanym tysiące razy, nie dziwi więc fakt że ostatnimi czasy zaczęliście trenować wasze sztandarowe hasło w innych sferach niż polityka, między innymi w krytykowaniu naturalnych metod leczniczych i publikowaniu bzdur, które nauka już dawno obaliła.
  Najdziwniejsze jest jednak to, że wszystkie artykuły dezawuujące naturalne terapie są pisane przez Waszych wybitnych ekspertów z dziedzin „mocno związanych” z medycyną i lecznictwem jak np. polityka, budownictwo, inżynieria, co jednak nie przeszkadza autorom wytykać braku wykształcenia medycznego innym ludziom, nazywając ich pogardliwie znachorami.
  Posuwacie się nawet do tego, że promujecie nawet blogi, które które zajmują się wciskaniem społeczeństwu jak ma się truć
  Dr Jaśkowski tak to skomentował
  ” Znając historię powstania tej GW i jej rolę, zaciekawiło mnie dlaczego zajmuje się takim w sumie nieistotnym blogiem. I zaraz okazało się, jaki jest przepływ informacji.
  P. Marta Dymek, nie podająca swojego wykształcenia, a z pisanych tekstów wyraźnie wynika, że ani biochemii, ani fizjologii, ani medycyny raczej nie studiowała, zajmuje się wciskaniem społeczeństwu, co należy jeść i kiedy.
  No, rozumiem jeszcze, jak młode dziewczę mówi swoim rówieśnicom, co mają na randkę włożyć. Z wyjątkiem ogłupiania, nic złego z tego nie wyniknie.
  Żywność to już jest poważna sprawa”

  • Joanna Nowak

   Bardzo dziękuję za obszerne i polemiczne ustosunkowanie się do mojej krótkiej wypowiedzi w Państwa (Sekrety Zdrowia) serwisie. Takie traktowanie dyskutantów dobrze świadczy o Autorach artykułu. Oznacza to wiarę w moc przekazywanej informacji i zdolność do jej obrony. Jest też wyrazem szacunku dla tych, którzy z takich lub innych powodów mają odmienne zdanie.
   Niestety, muszę sprostować sugestię moich powiązań służbowych. Nie jestem i nigdy nie byłam pracownikiem Gazety Wyborczej. A choć czasami zaglądam do lokalnego serwisu internetowego GW, to ideologicznie jest mi nie po drodze z tym ugrupowaniem. Cytat („Każde kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą”) zaczerpnęłam z pamięci, bo kiedyś mi się spodobał i utkwił przekornie na stałe. Choć autor (Joseph Goebbels), jest jeszcze bardziej kontrowersyjny niż obecna GW. Można to sprawdzić w zbiorze „Wikicytaty”. Neonazistką nie jestem!
   Jestem skromną kobietą z wyższym wykształceniem (nie medycznym, choć na co dzień zawodowo mam kontakt z literaturą naukową o tej tematyce). Jestem też osobą z ponad 50-letnim doświadczeniem borykania się z chorobą, wobec której medycyna jest bezradna, nowych nadziei związanych z poszukiwaniem środków zaradczych, prób i błędów (czasami, niestety, bardzo bolesnych). To dlatego cenię takie wpisy, jak pana Tomasza…

 • Jacenty

  Chude lata musowo nastały jak Pejsata gazeta wysyła redaktorów do trollowania 😛

  • eufemizm

   Grunt, że się dowartościowałeś mentalnie, a może przy okazji i fizycznie, piękny umyśle.

%d bloggers like this: